Dom z piwnicą, a może z poddaszem mieszkalnym?

Dom z piwnicą, a może z poddaszem mieszkalnym?

Dodane przez w Gru 29, 2011 w Budownictwo

Dom z piwnicą, a może z poddaszem mieszkalnym?

Mając w głowie dokładny obraz naszego wymarzonego domu, musimy dbać o detale. Dlatego, że wiele naszych pomysłów musi być uwzględnionych w projekcie domu. Jeśli zdecydowaliśmy się na dom podpiwniczony,musimy się liczyć z tym, że koszta mogą trochę wzrosnąć. Wiele osób uważa, takie rozwiązanie za zbędne. Po co narażać się na dodatkowe wydatki, skoro opał można przechowywać, w dodatkowym pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku. Jednak chciałam zaznaczyć, że piwnica ma bardzo wiele pozytywnych aspektów. Oprócz tego, że można tam swobodnie przechowywać opał, czy wszystkie zbędne przedmioty, można tam także urządzić sobie niewielką suszarnię, czy mini siłownię oraz co często jest teraz spotykane po prostu garaż. Gdy zdecydujemy się na to ostatnie rozwiązanie, należy pamiętać o tym by umieścić wygodny zjazd. Ukształtowanie terenu ma duże znaczenie, gdyż istnieje możliwość zalewania piwnicy przez drzwi garażowe podczas opadów deszczu. Wiadomo, że dodatkowe pomieszczenie zawsze znajdzie swoje zastosowanie, lecz trzeba dokładnie się zastanowić ile będzie z niego pożytku a ile strat.
Domek z poddaszem mieszkalnym jak dla mnie rewelacja. Uważam, że jeśli decydujemy się już na budowę domku, to warto w niego trochę więcej zainwestować a potem cieszyć się  przez długie lata. Poddasze mieszkalne doskonale oddziela cały dom, zachowuje prywatność domowników i pozwala cieszyć się ciszą i spokojem. Można w nim umieścić pokoje domowników, także dodatkową łazienkę, czy zwyczajny pokój wypoczynkowy. Rozwiązań jest masa, wszystko według gustu właściciela. Jednak daje nam ono więcej przestrzeni i swobody. Po co gnieździć się w niskim parterowym domku, jak za niewielką cenę, możemy podnieść komfort naszego bytu?
Zresztą pomysłów na projekty domów, dodatkowe pomieszczenia i ich przeznaczenie jest masa wszystko i tak zależy od gotówki jaką będziemy dysponować. Warto na chłodno przekalkulować sobie wszystko, czy to będzie piwnica, czy poddasze mieszkalne i sprawdzić czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na dodatkowe koszty. Jeśli zaś sami, nie potrafimy racjonalnie ocenić, jak bardzo będziemy obciążeni finansowo warto skontaktować się z naszym architektem,który wszystko dokładnie oszacuje. Wtedy będziemy mieć pewność, na co nas zwyczajnie stać i na co możemy sobie pozwolić. Dom jest skarbonką bez dna, ale warto w niego zainwestować by potem służył nam przez długie lata.