Drzwi, podłoga, sufit

Dodane przez w Lut 12, 2012 w Budownictwo, Mieszkalnictwo

Drzwi, podłoga, sufit

wnetrze-12Mając swoje cztery kąty, głowimy się jak urządzić nasze mieszkanie czy dom w taki sposób by było modnie, komfortowo i dodatkowo zachwyciło wszystkich gości. Cóż odpowiedź jest prosta wszystko zależy od funduszy jakimi dysponujemy. Wiadomo, że wszystko co eleganckie kosztuje.
Zacznijmy od drzwi, te antywłamaniowe robią największą furorę na rynku. Mało kto w obecnych tak niebezpiecznych czasach decyduje się na zwykłe drzwi wejściowe. Każdy woli dopłacić, po to by w swoim domu czuć się bezpiecznie i niczego się nie obawiać. Zabezpieczenia robione są teraz tak precyzyjnie i dokładnie, że włamywacze często odchodzą z kwitkiem. Są one bardzo chwalone, jednak mają swoją wadę także. Dodatkowe zamki często są utrapieniem dla samych właścicieli. Chcąc się dostać szybko do domu musimy pokonać lawinę zabezpieczeń zanim w ogóle je otworzymy. Jednak jest to niewielki dyskomfort, a my dzięki nim możemy spokojnie zostawić dom bez opieki.
Podłoga, wielu z nas zapyta co kłaść panele czy parkiet? Oba te rozwiązania posiadają swoje plusy i minusy. Jeśli zależy nam na czasie panele kładzie się w ekspresowym tempie i do tego możemy położyć je sami gdyż bardzo łatwo je się układa. Są na pewno tańsze od parkietu, dlatego jeśli mamy wąski zasób środków pieniężnych to na pewno wiele osób zdecyduje się na panele. Jednak parkiet od niedawna znów jest w modzie. Mimo iż jest kosztowniejszy, za to lepiej się prezentuje, po prostu pięknie wygląda. Do tego jest trwalszy od paneli i dobrze pielęgnowany będzie nam służył latami. Dodatkowo reguluje wilgotność w pomieszczeniach i dobrze izoluje termicznie. Warto zatem postawić na jakość i trochę się natrudzić by potem cieszyć się piękną podłogą latami niż robić coś w pośpiechu, byleby mieć grunt pod nogami.
Jak już mamy po czym stąpać, to możemy się zastanowić nad sufitem. Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu, wysokości pomieszczenia, rodzaju stropu. Możemy w sposób klasyczny pomalować farbą, kolor wedle naszego uznania czy położyć różnego rodzaju tynk strukturalny np. ,,baranek”. Jeśli użyjemy trochę naszej fantazji możemy sięgnąć po sztukaterię, która nada naszemu sufitowi całkiem inny obraz. Wykonane są one ze styropianu lub gipsu, o różnym kształcie i wzorze. Łatwo się je przytwierdza do powierzchni, możemy nimi także dekorować ściany. Dodatkowo pomalowane na wybrany przez nas kolor nabiorą wyrazu i spełnią zamierzony efekt.
Jednak nic nie pobije ostatnio tak modnych sufitów podwieszanych. Jest to najnowszy trend na rynku, który swoją innowacyjnością sprawi, że wnętrze dzięki niemu nabierze zupełnie innego wyglądu. Sufit podwieszany nadaje się do większych pomieszczeń, które dzięki niemu optycznie się zmniejszą. Pozwala ukryć wszystkie przewody klimatyzacyjne czy wentylacyjne. Do tego możemy w nim zainstalować różnego rodzaju oświetlenie. Dobrze przemyślane i rozplanowane punkciki świetlne wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny, ciepły klimat.