Mieszkanie kontra dom czyli gdzie mieszkać?

Mieszkanie kontra dom czyli gdzie mieszkać?

Dodane przez w Sty 3, 2012 w Budownictwo, Mieszkalnictwo, Nieruchomości

Mieszkanie kontra dom czyli gdzie mieszkać?

wystrojWszystko tak naprawdę zależy od tego co kto lubi. Jeśli człowiek uwielbia zgiełk, szybkie tempo życia, lubi jak coś się dzieje i otaczają go ludzie to na pewno wybierze miasto. Zakupi sobie przytulne mieszkanko, w którym jest mniej sprzątania a także wszystko jest pod ręką. Łatwe połączenia komunikacyjne, blisko do centrum a także różnych innych urzędów w razie załatwiania jakichkolwiek  spraw. Są ludzie co wręcz nie wyobrażają sobie mieszkać gdzieś poza miastem, tak wchłonięci w wir  codziennego życia, że swoje mieszkania traktują przelotowo, jako miejsce w którym się sypia. Wiele jest takich osób, że są gośćmi w swoich mieszkaniach, które całymi dniami stoi puste więc tu o prowadzeniu domu nawet nie ma o czym mówić.
Dalej, jeśli ktoś ceni sobie prywatność, spokój, ciszę a także lubi przestrzeń to wybierze na pewno dom. Prawdą jest, że o dom trzeba bardziej dbać, jest więcej zajęć, ogrzewanie zimą, różnego rodzaju prace na podwórku itd. Dodatkowo na niekorzyść wpływa także często słabe połączenie komunikacyjne i przede wszystkim budowa domu jest bardzo kosztowna. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Kupno mieszkania jest jednak wciąż tańsze od budowy domu, choć ceny coraz częściej są zbliżone do siebie. Pominąwszy już te wszystkie minusy, jak dla mnie mieszkać w domku to sama przyjemność. Po pierwsze dużo przestrzeni, można robić co się chce o każdej porze dnia i nocy( w blokach nie na wszystko można sobie pozwolić). Ma się swoje podwórko, można wyjść kiedy się chce i robić na nim dosłownie wszystko. Uprawiać ogródek, który potem będzie cieszył oko, grille ze znajomymi czy choćby nawet zwykłe leżakowanie z książką w ręku- coś cudownego. Do tego ma się ciszę i spokój, można się zrelaksować po ciężkim dniu  i zwyczajnie odciąć się od wszystkiego. Dom jest swojego rodzaju azylem, który chroni nas od wścibskich sąsiadów, ogólnie wytycza granicę prywatności.
Także cóż ja jestem zwolenniczką domu, może dlatego że całe życie mieszkam w bloku i znam wszystkie uroki życia w mieszkaniu. Jednakże każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia dlatego nie da się racjonalnie stwierdzić gdzie lepiej jest mieszkać. Ważne jest jednak by tam gdzie osiądziemy stworzyć prawdziwy dom, bo to nie mury decydują o dobrym klimacie i atmosferze tylko my sami. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, tak naprawdę powinniśmy się cieszyć ze wszystkiego czy to będzie dom czy mieszkanie nie istotne najważniejsze, że to my jesteśmy właścicielami. Mamy swój kąt na własność, bo wiele osób nie ma takiego komfortu. Jest dobre powiedzenie ciasne ale własne i tego się trzymajmy.