Zrób to sam

Dodane przez w Sty 26, 2012 w Budownictwo, Mieszkalnictwo

Zrób to sam

Jeśli mamy w sobie duszę artysty i wiele pomysłów na wyremontowanie naszego wnętrza nie ma na co czekać trzeba zabrać się do dzieła. Dodatkowym atutem będzie jeśli mamy w rodzinie złotą rączkę, która wszystko zrobi własnoręcznie. Wtedy satysfakcja ze zrobionego remontu jest o wiele przyjemniejsza. Najpierw musimy się zastanowić co dokładnie chcemy zmienić w naszym mieszkaniu. Ściany najbardziej rzucają się w oczy więc warto by zadbać o to by nadać im wyrazu. Wcześniej malowało się je zazwyczaj jednym kolorem i każdy był zadowolony, jednak w dzisiejszych czasach jest to dość tandetne rozwiązanie.
Na rynku jest teraz taki wybór, różnych wzorów do ozdabiania ścian że czasem ciężko się zdecydować. Możemy położyć na nie różnego rodzaju tapety, które sklepy oferują pełen zakres wzorów i kolorów. Bardzo modne są szablony w kształtach jakie nam się tylko zamarzą, różnego rodzaju naklejki ścienne czy fototapety. Są one bardzo proste w nakładaniu, także bez większego trudu każdy z nas je zrobi. Jeśli remontujemy pokój dziecięcy mogą to być różnego rodzaju postacie z bajek czy zwierzątka, w salonie zaś modne są widoki czy wzory kwiatów i wiele innych. Jak to już pisałam wszystko zależy od naszych upodobań. Potem wystarczy dobrze rozmieścić meble w taki sposób by dana fototapeta była całkowicie widoczna i współgrała z całym wnętrzem.
Potrzeba do tego wyobraźni, ale efekt czasem może zaskoczyć nas samych. Nic tak nie poprawia humoru jak pięknie umeblowane mieszkanie, takie w którym czujemy się dobrze i swobodnie. Ściany są ozdobą całego naszego domu, dlatego na nie najbardziej powinniśmy skoncentrować naszą uwagę, powinny przykuwać oczy, ale w sposób pozytywny. Oczywiście wszystko musi współgrać kolorystycznie, by nie raziło i nie męczyło naszych oczu.
Potem już tylko możemy się meblować. Meble możemy kupić gotowe, gdyż w każdym sklepie jest teraz ogromny wybór także bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Jeśli mamy dość nietypowe mieszkanie, możemy kupić meble na zamówienie. Wtedy zrobią nam odpowiednie do naszych potrzeb z dokładnymi wymiarami czy to do pokoju czy kuchni. Meble powinny być ozdobą mieszkania, ale przede wszystkim muszą być funkcjonalne. Powinniśmy w nich bez problemu pomieścić wszystkie swoje rzeczy, a także ozdoby wedle naszego uznania.
Zrobienie remontu własnoręcznie ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim zmniejsza nasze wydatki, gdyż nie musimy płacić komuś za remont. Zrobimy wszystko po swojemu według naszych upodobań, gdzie potem możemy z dumą pokazywać mieszkanie swoim znajomym. Każdy przecież odczuwa satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.